... امروز: شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
پادکست زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه
کپی شد!
0
تولید پادکست

۱۲ نکته برای بهینه سازی و ارتقای پادکست

روش ها و تکتیک های مهم ساخت یک پادکست حرفه !
پادکست

پادکست ها راهی عالی برای همگام شدن با روندهای جدید یا عمیق تر کردن موضوعات مورد علاقه خود هستند. اما آیا می‌دانستید که پادکست‌ها می‌توانند به‌عنوان یک تاکتیک بازاریابی مؤثر مورد استفاده قرار گیرند و به رشد کسب‌وکار شما کمک کنند؟

برای شروع، داشتن یک پادکست منظم به تقویت استراتژی توسعه برند شما کمک می کند. شما می توانید خود را به عنوان یک متخصص در زمینه خود معرفی کنید، دانش روشنگری را به اشتراک بگذارید و شهرت کسب و کار خود را بسازید. این به نوبه خود حس جامعه و اعتماد را با مخاطبان شما ایجاد می کند.

مهمتر از همه، تبلیغ پادکست به شما امکان می دهد تا فراتر از کانال های بازاریابی معمولی خود گسترش پیدا کنید . در واقع، یک نظرسنجی اخیر که توسط تحقیقات ادیسون انجام شد نشان داد که بیش از ۵۰ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده به یک پادکست گوش داده‌اند. این یک تعهد محکم است!

نمی دانید چگونه یک پادکست ایجاد یا بازاریابی کنید؟ بیایید ببینیم چه چیزی برای شگفت‌انگیز کردن پادکست شما لازم است.

 

۱. محتوای معنادار ایجاد کنید

 

هدف اصلی استراتژی بازاریابی پادکست شما ساده است: آن را جذاب، فریبنده و لذت بخش کنید.

شنوندگان می توانند بفهمند که چه زمانی پادکست یک ترفند ناامیدکننده برای هدایت تجارت به وب سایت شما است. البته این هدف نهایی در اینجا است، اما شما می‌خواهید در این فرآیند صادق باشید.

نتیجه نهایی: سخت کار کنید تا اپیزودهای معنادار و ارزشمندی بسازید که شنوندگان شما را به خواب نبرند – البته، مگر اینکه پادکستی برای افراد بی خوابی باشد.

 

۲. روی موضوعات خاص تمرکز کنید

 

حقیقت بی رحمانه این است که میلیون ها پادکست در آنجا وجود دارد. برای متمایز شدن از جمعیت، به یک لبه برش نیاز دارید. اگر تمرکز شما بیش از حد گسترده باشد، توسط رقابت درهم شکسته خواهید شد.

به راه هایی فکر کنید که موضوعات محبوب را در تخصص خود بچرخانید.

به عنوان مثال، ایجاد یک پادکست استاندارد تناسب اندام با توجه به فراوانی مطالب مرتبط با تناسب اندام در دسترس، جذابیت زیادی نخواهد داشت. با این حال، نگاهی به عضله دوسر بعد از نوزادان بیندازید . این پادکست بسیار موفق بوده است، زیرا کدام مادر بعد از بچه دار شدن مشتاق عضله دو سر بازو نیست؟ این موضوع به اندازه کافی گسترده است که علاقه مادران را در سراسر کشور جلب می کند، اما به اندازه کافی محدود است تا در جریان گزینه ها گم نشوید.

 

۳. ثابت بمانید

 

مردم با ثبات رشد می کنند. ایجاد یک محصول قابل اعتماد و قابل اعتماد باید یکی از اصلی ترین استراتژی های بازاریابی پادکست شما باشد.

در اینجا یک چک لیست سریع برای دنبال کردن وجود دارد:

طول: این ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما شنوندگان انتظار مدت زمانی مشابهی برای هر قسمت دارند. اگر یک اپیزود ۱۰ دقیقه ای یک هفته و سپس یک اپیزود دو ساعته در هفته دیگر بسازید، آن ها حذف خواهند شد.

روز: هدف این است که هر قسمت را در همان روز هفته، ترجیحا در همان زمان منتشر کنید. به این ترتیب شنوندگان می توانند ورود آن را پیش بینی کنند.

لحن: حتی اگر از سخنرانان مهمان (و باید) استفاده می کنید، می خواهید حال و هوای کلی را ثابت نگه دارید. اگر یک پادکست کمدی است، مطمئن شوید که لحن شاد و طنز خود را حفظ کنید. اگر یک پادکست مالی است، بهتر است آن را مختصر و دقیق نگه دارید.

افتتاحیه/بسته شدن: در تمام قسمت های خود با یک مقدمه و پایان مشابه گره بزنید. اگر از موسیقی پس زمینه استفاده می کنید، سبک را ثابت نگه دارید.

 

۴. شامل سخنرانان مهمان

 

با دعوت از سخنرانان مهمان برای ستاره دار شدن در پادکست، همه چیز را با هم ترکیب کنید. آنها می توانند داستان ها و موضوعات خود را به اشتراک بگذارند. یا می توانید جلسات را به عنوان یک مصاحبه استاندارد ساختار دهید. فقط مطمئن شوید که برای هر یک از سخنرانان مهمان سؤالات مصاحبه جدیدی ایجاد کنید تا از ظاهر تکراری یا ساختگی جلوگیری کنید.

از قبل به برنامه بازاریابی خود فکر کنید و اینکه چه موضوعاتی به ایجاد علاقه در تجارت شما کمک می کند. تاریخ ها را پست کنید، سخنرانان مهمان نمایش داده می شوند تا شنوندگان شما مطمئن شوند که آن قسمت ها را از دست نمی دهند.

 

۵. روی تجهیزات حرفه ای سرمایه گذاری کنید

 

یکی از راه‌های سریع برای تثبیت خود به عنوان یک آماتور، استفاده از تجهیزات زیرمجموعه است. ما می دانیم که شروع یک پادکست کمی قمار است – آیا حتی کار خواهد کرد؟ اما واقعاً، هیچ کس نمی‌خواهد در پس‌زمینه به صدای تق تق یا پارس سگ‌ها گوش دهد.

اگر می‌خواهید این کار را درست انجام دهید، روی یک میکروفون مناسب سرمایه‌گذاری کنید. همچنین، مطمئن شوید که قسمت های خود را در یک اتاق ساکت و بدون حواس پرتی یا صدای ناخواسته محیط ضبط کنید.

 

۶. از پلتفرم های رسانه های اجتماعی استفاده کنید

 

پادکست به خودی خود شکل دیگری از رسانه های اجتماعی است. مردم می توانند نظر بدهند، به اشتراک بگذارند، لایک کنند و غیره. با این حال، ارتباط با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط به منظور افزایش مستمر مخاطبان مفید است.

درست مانند هر شکلی از تبلیغات دیجیتال ، شما باید زمانی را صرف تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف خود کنید. چه کسی به پادکست شما گوش خواهد داد؟ آنها آن را در کدام پلتفرم به اشتراک خواهند گذاشت؟

اینستاگرام یک پلت فرم فوق العاده برای تبلیغ قسمت های آینده در پادکست شما است.

به عنوان مثال، اگر پادکست شما موضوع مالی دارد، به دنبال اشتراک گذاری قسمت های خود در لینکدین باشید. اگر برای مخاطبان جوان تر طراحی شده است، بهتر است از اینستاگرام یا اسنپ چت استفاده کنید. همانطور که در تصویر بالا می بینید، استفاده از عکس ها راهی عالی برای ایجاد علاقه به قسمت های آینده شماست. فراموش نکنید که آن هشتگ های موثر را برای کمک به بهبود قابلیت جستجوی آن ها بگنجانید.

 

۷. از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید

 

اگر یک متخصص سئو در تیم خود دارید، وظیفه ایجاد عناوین پادکست جذاب را به او محول کنید. اگر نه، سعی کنید از برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل استفاده کنید یا روی نرم افزارهای سئو مانند KWFinder سرمایه گذاری کنید . به یاد داشته باشید، شما می خواهید از عناوینی که خیلی گسترده یا خیلی خاص هستند اجتناب کنید. یافتن تعادل کامل دشوار است، اما با گذشت زمان یاد خواهید گرفت که چگونه آن را ثابت کنید.

همچنین، مطمئن شوید که ابتدا نام شخص و موضوع را هدایت کنید. به عنوان مثال، بهتر است عنوان خود را با عنوان Joe Smith توضیح می دهد که چگونه ثروتمند شوید – قسمت ۲۴ در مقابل قسمت ۲۴ – Joe Smith…

مهمتر از همه، مختصر و مفصل باشید. شما نمی خواهید مردم مجبور شوند حدس بزنند که قسمت مربوط به چه چیزی است یا زمانی که موضوع کاملاً با عنوان متفاوت است ناامید شوند.

 

۸. فرمت های مختلف ایجاد کنید

 

پس از ضبط و انتشار هر قسمت، در مرحله بعد باید آن را در یک پست وبلاگ رونویسی کنید. چرا؟ خوب، این همان چیزی است که خدایان SEO نیاز دارند!

پادکست رونویسی شده به خوانندگان این امکان را می دهد که عبارات قابل جستجوی بیشتری را دریافت کنند، بنابراین حضور پادکست را افزایش می دهد. بعلاوه، می‌توانید به مخاطبان گسترده‌تری مانند کسانی که از کم شنوایی رنج می‌برند دسترسی پیدا کنید. در نهایت، همه برای گوش دادن به پادکست وقت ندارند، بنابراین داشتن نسخه مکتوب به همه امکان دسترسی به محتوا را می دهد. هرچه ترافیک بیشتر باشد، تجارت بیشتر است. فهمیدم؟ خوب

در اینجا چند سرویس رونویسی خودکار برای بررسی وجود دارد:

سونیکس

ترنت

توصیف کنید

البته، اگر پول نقد در بند نیستید، همیشه می‌توانید آن را خودتان رونویسی کنید. فقط بدانید که انجام درست کار به زمان و تلاش نیاز دارد.

 

۹. از خدمات تبلیغاتی استفاده کنید

 

ابتدا مطمئن شوید که محتوای خود را در تمام خدمات بازاریابی پادکست منتشر کرده اید. اینها عبارتند از iTunes، Spotify، Google Play، Overcast و Stitcher.

در مرحله بعد، از هشت نکته برتر بازاریابی دیجیتال ما ، به ویژه بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. ایجاد یک خبرنامه منظم که دنبال کنندگان شما را از آخرین قسمت مطلع می کند، راهی عالی برای ایجاد علاقه مداوم به پادکست شما است.

همچنین، تبلیغ پادکست خود را با این رویکردها تقویت کنید:

بنر هوشمند اپل: این یک راه عالی برای هدایت کاربران iOS به طور مستقیم به پادکست شما است. شما یک بنر در بالای وب سایت خود قرار می دهید که پیوندی به پادکست iTunes شما تعبیه می کند. دستورالعمل های اینجا را دنبال کنید .

کارت ویزیت: این ممکن است قدیمی به نظر برسد، اما به ما اعتماد کنید، آنها هنوز هم کار می کنند! می‌توانید نام پادکست خود را روی کارت‌ها چاپ کنید و آن‌ها را در کافه‌ها، کتابخانه، اتاق‌های انتظار پزشک یا حتی زیر برف پاک‌کن‌های شیشه جلو در پارکینگی نزدیک بگذارید. کلمه را از آنجا بیرون بیاورید.

پادکست های Google: افزودن دکمه Listen on Google Podcasts یک راه عالی برای جذب ترافیک بیشتر به قسمت های شما است.

اگر می خواهید یک پلتفرم همه کاره برای پادکست خود داشته باشید، Anchor مکانی برای رفتن است. در اینجا می‌توانید پادکست‌های خود را ایجاد، توزیع و بازاریابی کنید – همه به صورت رایگان! تصویر زیر خلاصه‌ای از تمام پیشنهادات Anchor را نشان می‌دهد.

 

Anchor به شما در هر مرحله از تجربه پادکست کمک می کند. منبع: anchor.fm

 

۱۰. در تبلیغات سرمایه گذاری کنید

 

مثل همیشه برای کسب درآمد باید پول خرج کنید. این امر به ویژه در صورتی صادق است که پادکست شما جدید باشد یا در تلاش برای شروع کار باشد.

اینجا تعدادی ایده برای نحوه شروع شما موجود است:

فیس بوک: راه های زیادی برای تبلیغ در فیس بوک وجود دارد. در اینجا هشت نکته برای موثرتر کردن تبلیغات شما وجود دارد.

تبلیغات گوگل: دسترسی خود را به همه کسانی که در گوگل جستجو می کنند گسترش دهید. در اینجا نحوه راه‌اندازی تبلیغات Google آورده شده است.

گوش دادن به یادداشت ها: به دنبال مکانی برای یافتن میزبان، سخنران مهمان، حامیان مالی و موارد دیگر هستید؟ به Listen Notes سر بزنید. همچنین می توانید یک تبلیغ پولی برای پادکست خود فهرست کنید.

 

۱۱. آن نظرات را بسازید

 

تبلیغات دهان به دهان یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی است. با ارائه مشوق ها، شنوندگان را تشویق کنید نظرات خود را بنویسند. به عنوان مثال، می‌توانید هر ماه یک نظر را به‌طور تصادفی انتخاب کنید تا برنده جایزه شوید، یا نقد را با صدای بلند در قسمت بعدی بخوانید. مردم عاشق این نوع شهرت هستند.

برای متمایز کردن پادکست شما تنها به چند بررسی خیره کننده نیاز است. منبع: podcasts.apple.com.

بهترین نظرات را برای فهرست کردن در وب سایت خود یا ارسال در رسانه های اجتماعی انتخاب کنید. شنوندگان همچنین می توانند نظرات خود را در پلتفرم های پادکست جداگانه ارسال کنند. در تصویر بالا می بینید که چگونه امتیاز ۵ ستاره در iTunes باعث درخشش پادکست می شود. (این از پادکست Katia Ravé است – بروید آن را بررسی کنید).

و به یاد داشته باشید، مردم به طور طبیعی در مورد یک پادکست شگفت انگیز شایعات می کنند. بنابراین روی ایجاد محتوای درجه یک تمرکز کنید و به مخاطبان خود اجازه دهید بخشی از کارهای تبلیغاتی را برای شما انجام دهند.

 

۱۲. تسلیم نشوید

 

بیشتر پادکست ها مدتی طول می کشد تا شتاب ایجاد کنند. انتظار داشته باشید که حداقل ۲۰ تا ۳۰ پادکست را قبل از شروع به دیدن برخی از جذابیت ها منتشر کنید.

اگر پادکست‌های شما پس از شش ماه کوتاه می‌آیند، مطالب را افزایش دهید. آیا واقعا جذاب است؟ آیا شما هر گونه بررسی دریافت می کنید؟

سعی کنید سخنرانان مهمان جالبی بیاورید، تبلیغات خود را در فیس بوک تقویت کنید یا یک جایگاه جدید را امتحان کنید.

 

بر محتوای جذاب بیش از هر چیز دیگری تمرکز کنید

 

ما می‌توانیم در مورد همه راه‌های ترویج، تبلیغ و ترویج صحبت کنیم. و بله، شما نیاز دارید که این خبر را گسترش دهید، روی تبلیغات پولی سرمایه گذاری کنید و روی عناوین جذاب SEO تمرکز کنید. اما در نهایت، این محتوای آبدار است که برنده می شود.

نگاهی به موفق ترین پادکست های موجود بیندازید. به چیزی که آنها را دعوت کننده و جذاب می کند توجه کنید. چه چیزی شنوندگان را جذب می کند؟ پاسخ در ذات پادکست نهفته است ، در محتوای قانع کننده ای که با شنوندگان جوان و پیر طنین انداز می شود.

تخصص خود را پیدا کنید درباره اینکه چه چیزی پادکست شما را منحصر به فرد می کند، طوفان فکری کنید. و از آنجا، بیرون بروید و خرد خود را به اشتراک بگذارید. اگر واقعی، سرگرم کننده و آموزنده باشد، جمعیت دنبال خواهند شد.

زمرّد مدیا - گروه توسعه کسب و کار هلدینگ بین المللی زمرّد / پایان
مطالب مرتبط
صفحه اصلی
تماس