... امروز: یکشنبه - ۰۶ اسفند - ۱۴۰۲
تامین مالی زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه
کپی شد!
0
توسعه کسب و کار | Business Development

بوت استرپینگ یا تامین مالی شخصی چیست؟

بوت استرپینگ یا تامین مالی شخصی

بوت استرپینگ چیست؟

بوت استرپینگ وضعیتی را توصیف می کند که در آن یک کارآفرین شرکتی را با سرمایه اندک و با تکیه بر پولی غیر از سرمایه گذاری های خارجی راه اندازی می کند. گفته می شود زمانی که فردی تلاش می کند شرکتی را از طریق منابع مالی شخصی یا درآمدهای عملیاتی شرکت جدید تأسیس کند، راه اندازی می شود. Bootstrapping همچنین روشی را توصیف می کند که برای محاسبه منحنی بازده کوپن صفر از ارقام بازار استفاده می شود.

خوراکی های کلیدی

  • بوت استرپینگ تأسیس و اداره یک شرکت با استفاده از منابع مالی شخصی یا درآمد عملیاتی است.
  • این شکل از تامین مالی به کارآفرین اجازه می دهد تا کنترل بیشتری را حفظ کند، اما همچنین می تواند فشار مالی را افزایش دهد.
  • این اصطلاح همچنین به روشی برای ایجاد منحنی بازده برای اوراق قرضه خاص اشاره دارد.
  • گوپرو یک شرکت بوت استرپ بود که در نهایت با ارزش گذاری ۳ میلیارد دلار وارد بورس شد.

 

آشنایی با بوت استرپینگ

بوت استرپینگ یک شرکت زمانی اتفاق می افتد که یک صاحب کسب و کار شرکتی را بدون دارایی یا دارایی کم راه اندازی می کند. این برخلاف راه اندازی یک شرکت با افزایش سرمایه از طریق سرمایه گذاران فرشته یا شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر است. درعوض، بنیانگذاران بوت استرپ برای رسیدن به موفقیت به پس انداز شخصی، سرمایه خالص ، عملیات ناب، گردش سریع موجودی و باند نقدی متکی هستند . به عنوان مثال، یک شرکت بوت استرپ ممکن است برای محصول خود پیش‌سفارش کند، در نتیجه از وجوهی که از سفارش‌ها به دست می‌آید برای ساخت و تحویل خود محصول استفاده می‌کند.

در مقایسه با استفاده از سرمایه خطرپذیر ، راه‌اندازی راه‌اندازی می‌تواند سودمند باشد زیرا کارآفرین می‌تواند کنترل تمام تصمیم‌ها را حفظ کند. از جنبه منفی ، این شکل از تامین مالی ممکن است ریسک مالی غیر ضروری را متوجه کارآفرین کند. علاوه بر این، بوت استرپینگ ممکن است سرمایه گذاری کافی برای موفقیت شرکت با نرخ معقول فراهم نکند.

در امور مالی سرمایه گذاری، بوت استرپینگ روشی است که منحنی نرخ نقطه ای را برای اوراق قرضه صفر ایجاد می کند. این روش اساساً برای پر کردن شکاف بین بازدهی اوراق بهادار خزانه داری یا نوار کوپن خزانه داری استفاده می شود. به عنوان مثال در کشوری مانند آمریکا ، از آنجایی که اسکناس های T-T ارائه شده توسط دولت برای هر دوره زمانی در دسترس نیستند، از روش bootstrapping برای پر کردن ارقام گمشده برای استخراج منحنی بازده استفاده می شود. روش بوت استرپ از درون یابی برای تعیین بازده اوراق بهادار کوپن صفر خزانه با سررسیدهای مختلف استفاده می کند.

بوت استرپینگ

مثال بوت استرپینگ

تعدادی شرکت موفق وجود دارند که به عنوان یک عملیات بوت استرپ شروع به کار کردند. به عنوان مثال، پلتفرم جستجوی خانه Estately توسط دو بنیانگذار آن، Galen Ward و Douglas Cole بوت استرپ شد. وارد در سال ۲۰۰۷ کار خود را برای راه اندازی شرکت ترک کرد و شریک زندگی خود را متقاعد کرد که تحصیلات تکمیلی را رها کند و به او بپیوندد.

این دو بنیانگذار با بودجه شخصی کافی برای یک سال زندگی، در مجموع ۴۰۰۰ دلار برای خرید یک سرور ارزان، پرداخت هزینه های شرکت و حفظ باندی که می تواند هزینه های متفرقه را پوشش دهد، سرمایه گذاری کردند. این شرکت از ۴۰۰۰ دلار سرمایه گذاری شخصی به درآمد ۱ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۴ رسید. همچنین گزارش شد که ۱۷ کارمند دارد.

علاوه بر این، شرکت‌های بوت استرپ، حتی اگر موفق شوند، همچنان می‌توانند تصمیم بگیرند که در آینده سرمایه‌گذاری کنند. در واقع، این اغلب زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت موفق به فلات رشد می رسد و از سرمایه گذاری های خارجی برای تسریع تجارت خود استفاده می کند. این مورد در مورد GoPro بود، که در ابتدا توسط نیک وودمن، که از پس انداز شخصی خود و وام ۳۵۰۰۰ دلاری مادرش استفاده کرد، راه اندازی شد. وودمن ۱۰ سال پس از راه اندازی این شرکت، ۲۰۰ میلیون دلار از فاکسکان سرمایه گذاری کرد. GoPro عرضه اولیه عمومی خود (IPO) را با ارزشی نزدیک به ۳ میلیارد دلار تکمیل کرد.

زمرّد مدیا - گروه توسعه کسب و کار هلدینگ بین المللی زمرّد / پایان
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
تماس