... امروز: سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
برند زمان تقریبی مطالعه: 13 دقیقه
کپی شد!
0
توسعه کسب و کار | Business Development

شخصیت برند چیست؟

شخصیت برند و اهمیت بسیار آن

شخصیت برند چیست؟

اصطلاح شخصیت برند به مجموعه ای از ویژگی های انسانی اشاره دارد که به یک نام تجاری نسبت داده می شود . یک برند مؤثر ارزش ویژه برند خود را با داشتن مجموعه ای ثابت از ویژگی هایی که یک بخش مصرف کننده خاص از آن لذت می برد، افزایش می دهد. این شخصیت یک ارزش افزوده کیفی است که برند علاوه بر مزایای عملکردی آن به دست می آورد. به این ترتیب، شخصیت برند چیزی است که مصرف کننده می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

خوراکی های کلیدی

شخصیت برند مجموعه ای از ویژگی های انسانی است که به یک نام تجاری نسبت داده می شود.
شرکت ها باید شخصیت برند خود را به طور دقیق تعریف کنند تا با مصرف کنندگان مناسب طنین انداز شوند.
هدف برند یک شرکت باید برانگیختن یک واکنش احساسی مثبت از بخش مصرف کننده هدف باشد.
جنبه شخصی شخصیت برند به ویژه در عصر دیجیتال هوش مصنوعی و اتوماسیون بسیار مهم است.
شخصیت برند را با تصویرسازی که شامل دارایی های خلاقانه یک شرکت است، اشتباه نگیرید.
شخصیت برند

شخصیت برند چگونه کار می کند؟

شخصیت برند چارچوبی است که به یک شرکت یا سازمان کمک می کند تا احساس مردم در مورد محصول، خدمات یا ماموریت خود را شکل دهد. شخصیت برند یک شرکت با هدف تحریک اقدامات مثبتی که به نفع شرکت است، واکنش عاطفی را در یک بخش مصرف کننده خاص برانگیخت.

مشتریان اگر برندی شبیه شخصیت خودشان باشد، احتمال خرید آن بیشتر است. پنج نوع اصلی از شخصیت های برند با ویژگی های مشترک وجود دارد:

هیجان: بی دغدغه، با روحیه و جوان
اخلاص: مهربانی، متفکر بودن و جهت گیری به سمت ارزش های خانوادگی
ناهمواری: خشن، سخت، در فضای باز و ورزشی
شایستگی: موفق، موفق و تأثیرگذار، که توسط رهبری برجسته می شود
پیچیدگی: شیک، معتبر و گاهی اوقات پرمدعا

شخصیت‌های برند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، به‌ویژه در عصر دیجیتال که فناوری اتوماسیون و هوش مصنوعی (AI) در حال رشد است. همانطور که مصرف‌کنندگان از خرید آنلاین یا شرکت‌ها برای پیش‌بینی اولویت‌هایشان لذت می‌برند، مطالعات نشان می‌دهد که مردم همچنان خواهان تعامل شخصی و خدمات مستقیم به مشتری در مورد نحوه تجارت با شرکت‌ها هستند.

مشتریان از برندی شبیه شخصیت خودشان یا شخصیتی که دوست دارند باشند ، احتمالا بیشتز کردی می کنند   !!!

شخصیت برند در مقابل تصویرسازی

شخصیت برند یک شرکت را نباید با تصاویر آن اشتباه گرفت. تصاویر یک شرکت مجموعه ای از دارایی های خلاقانه است که مزایای ملموس برند آن را به اشتراک می گذارد. برعکس، شخصیت برند یک شرکت مستقیماً یک تداعی عاطفی در ذهن یک گروه مصرف کننده ایده آل ایجاد می کند.

برای یک شرکت مهم است که شخصیت برند خود را دقیقاً تعریف کند تا با مصرف کننده مناسب طنین انداز شود. این به این دلیل است که شخصیت برند منجر به افزایش ارزش ویژه برند می شود و نگرش برند را در بازار مشخص می کند. همچنین عامل کلیدی هر کمپین بازاریابی موفق است . برای انتخاب شخصیت یک برند، شرکت‌ها پنج تیپ شخصیتی را در نظر می‌گیرند و یکی را انتخاب می‌کنند که شرکت مایل به انتقال آن است.

ساخت شخصیت برند با مشاوره توسعه کسب و کار زمرد مدیا

به عنوان مثال، اگر یک شرکت پوشاک جدید در فضای باز بخواهد با مصرف کنندگان طنین انداز شود، تمایل طبیعی آن ایجاد یک شخصیت نام تجاری است که ناهموار است. اما این امکان وجود دارد که یک رقیب قبلاً خود را به عنوان نام تجاری پوشاک ناهموار در فضای باز معرفی کرده باشد. برای اینکه خود را متمایز کند، شرکت جدید می تواند با اتخاذ یک شخصیت پیچیده برند، خود را به طور منحصر به فردی در ذهن مشتری قرار دهد. این امر برند را به عنوان یک گزینه لوکس و سطح بالا نسبت به پوشاک فضای باز متمایز می کند که نوع خاصی از مصرف کننده را جذب می کند.

نمونه های واقعی شخصیت برند

نمونه های زیادی در دنیای شرکت ها از نحوه عملکرد شخصیت برند وجود دارد. در اینجا برخی از رایج ترین آنها در زیر آورده شده است.

Dove صداقت را به عنوان شخصیت برند خود انتخاب می کند. با انجام این کار، این شرکت امیدوار است که مصرف کنندگان زنانه را جذب کند.
برندهای لوکس ، مانند مایکل کورس و شانل، با تمرکز بر سبک زندگی با کلاس بالا، پر زرق و برق و مد روز، که مشتریان پرخرج را به خود جذب می کند، به پیچیدگی می پردازند.
REI، فروشگاه خرده‌فروشی تفریحی در فضای باز، دارای شخصیت نام تجاری مقاومی است و هدف آن الهام بخشیدن به مخاطبان خود (معمولاً افراد ماجراجو در فضای باز) قوی و انعطاف‌پذیر است.

 

چرا تعیین شخصیت برند خود برای شرکت ها ضروری است؟

برای شرکت ها مهم است که شخصیت برند خود را به طور دقیق تعریف کنند تا با مصرف کنندگان مناسب همخوانی داشته باشند. این به این دلیل است که شخصیت برند منجر به افزایش ارزش ویژه برند می شود و نگرش برند را در بازار مشخص می کند. همچنین عامل کلیدی هر کمپین بازاریابی موفق است.

 

انواع مختلف شخصیت های برند چیست؟

شخصیت برند یک شرکت با هدف تحریک اقدامات مثبتی که به نفع شرکت است، واکنش عاطفی را در یک بخش مصرف کننده خاص برانگیخت. پنج نوع اصلی از شخصیت های برند با ویژگی های مشترک وجود دارد. آنها هیجان، صداقت، ناهمواری، شایستگی و پیچیدگی هستند. مشتریان اگر برندی شبیه شخصیت خودشان باشد، احتمال خرید آن بیشتر است.

 

تفاوت بین شخصیت برند و تصویرسازی چیست؟

شخصیت برند یک شرکت را نباید با تصاویر آن اشتباه گرفت. تصاویر یک شرکت مجموعه ای از دارایی های خلاقانه است که مزایای ملموس برند آن را به اشتراک می گذارد. برعکس، شخصیت برند یک شرکت مستقیماً یک تداعی عاطفی در ذهن یک گروه مصرف کننده ایده آل ایجاد می کند.

زمرّد مدیا - گروه توسعه کسب و کار هلدینگ بین المللی زمرّد / پایان
مطالب مرتبط
صفحه اصلی
تماس