... امروز: پنجشنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۳
برند زمان تقریبی مطالعه: 16 دقیقه
کپی شد!
0
توسعه کسب و کار | Business Development

تاثیر شبکه اجتماعی بر برندینگ

آگاهی از تاثیر شبکه اجتماعی بر برندینگ

شبکه اجتماعی چیست؟

اصطلاح شبکه اجتماعی به استفاده از سایت های رسانه های اجتماعی مبتنی بر اینترنت برای حفظ ارتباط با دوستان، خانواده، همکاران، مشتریان یا مشتریان اشاره دارد. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند از طریق سایت‌هایی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام، یک هدف اجتماعی، یک هدف تجاری یا هر دو داشته باشند. شبکه های اجتماعی همچنین پایگاه مهمی برای بازاریابان است که به دنبال جذب مشتریان هستند.

خوراکی های کلیدی

شبکه اجتماعی استفاده از بسترهای رسانه های اجتماعی مبتنی بر اینترنت برای حفظ ارتباط با دوستان، خانواده یا همسالان است.
محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایالات متحده شامل فیس بوک، اینستاگرام و توییتر است.
بازاریابان از شبکه های اجتماعی برای افزایش شناخت برند و تشویق وفاداری به برند استفاده می کنند.
رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به ارتباط افراد و کسب‌وکارها کمک کنند و به ارتقای آگاهی از برند کمک کنند.
در ارتباط با رسانه های اجتماعی معایبی وجود دارد که از آن جمله می توان به انتشار اطلاعات نادرست و هزینه بالای استفاده و نگهداری از پروفایل های شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

 

نحوه عملکرد شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی شامل توسعه و حفظ روابط شخصی و تجاری با استفاده از فناوری است. این کار با استفاده از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام و توییتر انجام می شود. این سایت‌ها به افراد و شرکت‌ها اجازه می‌دهند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا بتوانند روابط خود را توسعه دهند و بتوانند اطلاعات، ایده‌ها و پیام‌ها را به اشتراک بگذارند.

اعضای خانواده که از هم دور هستند ممکن است از طریق سایت های شبکه اجتماعی شخصی مانند فیس بوک در ارتباط باقی بمانند . آن‌ها می‌توانند عکس‌ها و به‌روزرسانی‌هایی را درباره چیزهایی که در زندگی‌شان می‌گذرد به اشتراک بگذارند. افراد همچنین می توانند با دیگران (به ویژه غریبه ها) که علایق مشترکی دارند ارتباط برقرار کنند. افراد می توانند یکدیگر را از طریق گروه ها، لیست ها و استفاده از هشتگ ها پیدا کنند.

معمولاً بازاریابان از شبکه های اجتماعی برای افزایش شناخت برند و تشویق وفاداری به برند استفاده می کنند. از آنجایی که یک شرکت را برای مشتریان جدید قابل دسترس تر می کند و برای مشتریان فعلی بیشتر قابل تشخیص است، بازاریابی رسانه های اجتماعی به ارتقاء صدا و محتوای یک برند کمک می کند.

به عنوان مثال، یک کاربر مکرر توییتر ممکن است برای اولین بار از طریق فید خبری درباره یک شرکت اطلاعات کسب کند و تصمیم به خرید محصول یا خدمات بگیرد. هرچه افراد بیشتر در معرض برند یک شرکت باشند، شانس شرکت برای یافتن و حفظ مشتریان جدید بیشتر می شود.

بازاریابان از شبکه های اجتماعی برای بهبود نرخ تبدیل استفاده می کنند. ایجاد فالوور دسترسی و تعامل با مشتریان جدید، اخیر و قدیمی را فراهم می کند. اشتراک گذاری پست های وبلاگ، تصاویر، ویدئوها یا نظرات در رسانه های اجتماعی به دنبال کنندگان این امکان را می دهد تا واکنش نشان دهند، از وب سایت شرکت بازدید کنند و مشتری شوند.

ملاحظات خاص

یک رویکرد یکسان برای استراتژی های بازاریابی وجود ندارد. به این دلیل که هر کسب و کاری منحصر به فرد است و دارای هدف جمعیتی، تاریخچه و بازار رقابتی متفاوتی است. از آنجایی که شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی از کسب‌وکارها می‌خواهند که هزینه تبلیغات خود را بپردازند، شرکت‌ها اغلب تعداد دسترسی کسب‌وکارها را از طریق پست‌های بدون پرداخت محدود می‌کنند. برای مثال، اگر یک شرکت ۵۰۰ فالوور داشته باشد، ممکن است همه فالوورها یک پست را دریافت نکنند.

 

ماهیت پیوسته در حال تحول شبکه های اجتماعی، همگامی با تغییرات را چالش برانگیز می کند و همچنین بر میزان موفقیت بازاریابی شرکت تأثیر می گذارد.

مزایا و معایب شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی این توانایی را دارند که بر افراد و شرکت‌ها تأثیر بگذارند – هم به صورت مثبت و هم منفی. به همین دلیل مهم است که مزایا و معایب استفاده از این سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را در نظر بگیرید.

مزایای

همانطور که در بالا ذکر شد، شبکه های اجتماعی به افراد این امکان را می دهد که با خانواده و دوستانی که در غیر این صورت به دلیل دوری و یا به دلیل از دست دادن تماس خود قادر به ارتباط با آنها نبودند، در تماس باشند. افراد همچنین می توانند با افراد دیگری که علایق مشترک دارند ارتباط برقرار کنند و روابط جدیدی ایجاد کنند.
همچنین به شرکت ها اجازه می دهد تا با مشتریان جدید و فعلی ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین می توانند از رسانه های اجتماعی برای ایجاد، تبلیغ و افزایش آگاهی برند استفاده کنند. آنها همچنین به نظرات و نظرات مشتریان خود متکی هستند. هر چه مشتریان بیشتر درباره یک شرکت پست کنند، اعتبار برند ارزشمندتر می شود. این امر منجر به فروش بیشتر و رتبه بالاتر در موتورهای جستجو می شود. بنابراین، شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به ایجاد یک برند قانونی، معتبر و قابل اعتماد کمک کنند.
یک شرکت ممکن است از شبکه های اجتماعی برای نشان دادن سطح خدمات مشتری و تقویت روابط خود با مصرف کنندگان استفاده کند. به عنوان مثال، اگر مشتری از محصول یا خدماتی در توییتر شکایت کند، شرکت ممکن است فوراً به این مشکل رسیدگی کند، عذرخواهی کند و برای اصلاح آن اقدام کند.

معایب

شبکه های اجتماعی می تواند تأثیر زیادی بر انتشار اطلاعات نادرست داشته باشد و می تواند مانند آتش سوزی گسترده شود. این امر پس از سال ۲۰۱۲ به طور فزاینده ای رایج شد. اطلاعات به عنوان شایعات شروع می شوند که سریعتر از واقعیت ها پخش می شوند. یک مطالعه نشان داد که احتمال اشتراک‌گذاری اطلاعات نادرست ۷۰ درصد بیشتر از اطلاعات واقعی در توییتر است.
شبکه‌سازی در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند به همان اندازه تأثیر مخربی بر شرکت‌ها داشته باشد. انتقاد از یک برند می تواند خیلی سریع در رسانه های اجتماعی منتشر شود. این می تواند یک سردرد مجازی برای بخش روابط عمومی (PR) یک شرکت ایجاد کند.
اگرچه شبکه‌های اجتماعی به خودی خود رایگان هستند، اما ایجاد و حفظ نمایه شرکت ساعت‌ها در هفته طول می‌کشد. هزینه های آن ساعت ها به سرعت افزایش می یابد. قبل از اینکه یک کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی شروع به ایجاد بازگشت سرمایه مثبت (ROI) کند، کسب و کارها به دنبال کنندگان زیادی نیاز دارند. به عنوان مثال، ارسال یک پست به ۱۵ فالوور، تأثیری مشابه ارسال پست به ۱۵۰۰۰ فالوور ندارد.

طرفداران

به افراد اجازه می دهد با دیگران از جمله دوستان و خانواده ارتباط برقرار کنند
شرکت ها می توانند به مشتریان جدید و فعلی دسترسی پیدا کنند و همچنین نام تجاری خود را ایجاد و بهبود بخشند
شرکت ها می توانند خدمات مشتریان خود را نشان دهند

منفی

به انتشار اطلاعات نادرست کمک می کند
شکایات در مورد شرکت ها می تواند گسترش یابد و مشکلات روابط عمومی ایجاد کند
هزینه های تبلیغات و توسعه پروفایل های شرکتی می تواند بالا باشد
توسعه کسب و کار زمرد مدیا

نمونه هایی از شبکه های اجتماعی

تقریباً هر محصول یا خدماتی که استفاده می کنید توسط یک شرکت با حضور در رسانه های اجتماعی پشتیبانی می شود. تقریباً غیرممکن است که به هیچ شرکت بزرگی فکر کنید که در شبکه های اجتماعی فعالیت، بازاریابی و تبلیغ نداشته باشد. استفاده از رسانه‌های اجتماعی نه تنها یک روش تجاری خوب است، بلکه اگر می‌خواهید در دنیای شرکت‌ها موفق شوید، ضروری است. در اینجا دو نمونه از شرکت هایی وجود دارد که این کار را به درستی انجام می دهند.

تاکو بل

فست فود زنجیره ای محبوب تاکو بل بیش از ۱.۴ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام و نزدیک به ۲ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد. این شرکت می‌داند که چگونه مردم را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد، مطالبی را در مورد منوی پیشنهادی، کارمندان و رستوران‌های خود ارسال کند. تاکو بل همچنین توییت های ساده و پست های اینستاگرامی منتشر می کند که هزاران پاسخ، ریتوییت و لایک را به همراه دارد.

تاکو بل با ایجاد یک طومار در Change.org در سال ۲۰۱۴ برای یک ایموجی تاکو لابی کرد. این شرکت این خبر را در رسانه های اجتماعی منتشر کرد. این طومار ۳۳۰۰۰ امضا از طرفداران تاکو بل جمع آوری کرد. اپل ایموجی تاکو را در اکتبر ۲۰۱۵ با انتشار iOS 9.1 منتشر کرد.

کایلی جنر

برای اینکه بدانید چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده کنید، لازم نیست که یک شرکت باشید. به هر حال، این عصر اینفلوئنسر است. کایلی جنر بیش از ۳۱۴ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، ۷ میلیون و ۳۶.۴ میلیون دنبال کننده در اسنپ چت، ۸ و ۳۹.۶ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.

اینفلوئنسر جوان و ستاره تلویزیون واقعیت از پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود برای تقویت تصویر و نام تجاری خود استفاده می کند. او همچنین یک کارآفرین است که از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار خود، Kylie Cosmetics استفاده می کند. این برند زیبایی برای او در فهرست زنان خودساخته، میلیاردرهای جوان و ۱۰۰ سلبریتی ۲۰۲۰ فوربس جایگاهی به دست آورد . کیت های لب این شرکت در عرض ۱۰ دقیقه پس از اینکه ستاره لینک را برای دنبال کنندگانش توییت کرد در فوریه ۲۰۱۶ فروخته شد.

 

هدف از شبکه های اجتماعی چیست؟

شبکه های اجتماعی افراد را با سایر افراد و کسب و کارها از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات، ایده ها و پیام ها به آنها متصل می کند. شرکت ها همچنین از شبکه های اجتماعی برای ایجاد و افزایش شناخت برند، تبلیغ محصولات و خدمات و پاسخ به سوالات و نگرانی های مشتریان استفاده می کنند.

 

انواع اصلی شبکه های اجتماعی چیست؟

انواع اصلی رسانه های اجتماعی شامل نام های بزرگی مانند فیس بوک، اینستاگرام، فیس بوک مسنجر و توییتر است.

سایر موارد عبارتند از Pinterest، Tumblr، Snapchat، TikTok و YouTube. LinkedIn یکی دیگر از سایت های محبوب است که به ارتباط حرفه ای ها با همکاران، مخاطبین تجاری و کارفرمایان کمک می کند.

 

چرا شبکه های اجتماعی مهم هستند؟

شبکه های اجتماعی از این جهت مهم هستند که به افراد اجازه می دهند با دیگرانی که در غیر این صورت نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند، روابط برقرار کنند. همچنین هنگامی که برای اهداف روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات استفاده می شود، به افزایش بهره وری کسب و کار کمک می کند.

 

زمرّد مدیا - گروه توسعه کسب و کار هلدینگ بین المللی زمرّد / پایان
مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
تماس