... امروز: دوشنبه - ۰۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳

معرفی ، رشد کسب و کار و افزایش اعتبار کاری

مراحل طراحی و توسعه سایت ها و تونل های فروش 

نیازسنجی

مرحله اول نیاز سنجی در طراحی سایت و بیزینس

 

داشتن هدف مشخص موجب رسیدن به بهترین نتیجه خواهد شد و طراحی هدف در طراحی یک برند نشات گرفته از سنجش دقیق نیاز اون میاد !

 

یکی از مهمترین بخش چک لیست زمرّد مدیا قبل از طراحی شخصیت هر سایت، سنجش صحیح و درست مخاطبان هدف مراجعان و رقبا کسب و کار ها می باشد .

 

سلیقه ، تیپ احتمالی ، جایگاه و نوع شخصیت اصلی برند ، کارکرد  مخاطب در کنار شناسایی زیرساخت های فنی مورد نیاز احتمالی در آینده با توجه به ترافیکی که خواهد بود از جمله سنجش های پایه ای می باشد .

 

 

البته لازم به ذکر است که فرایند نیازسنجی در طی دوران مختلف با شناسایی رفتار کاربر در طول فعالیت باید به طور مداوم مورد بررسی و بروزرسانی قرار گیرد تا در هر زمان بیزینس و سایت هدف همراه با نیاز مخاطب و یا ارائه دهنده باشد.

 

جمع بندی بخش اول در : برگزاری جلسه آنلاین 

جلسه نیازسنجی طراحی سایت

نسخه اولیه

پس از نیازسنجی تیم گرافیکی زمرد مدیا به جمع بندی و طراحی قالب اولیه و اسکچ از نظر گرافیکی بنا بر نیاز کاربر و اصول  UI/UX (رابط کاربری و تجربه کاربری) خواهد پرداخت که در نهایت پس از پیاده سازی بنا بر استانداردهای زمرّد مدیا  ،طرح اولیه به تیم front-end develop سپرده خواهد شد .

طراحی سایت و اپلیکیشن

 

 

اسکچ یا دمو اولیه بنا بر هر پروژه متفاوت ارائه و ساخته خواهد شد .

Front-end

فرانت اند به نوعی پیاده سازی نمای ساختمان سایت خواهد بود

 

فرانت اند یا Front End، به بخش قابل مشاهده‌ی یک وب سایت گفته می شود و یا به نوعی طرح های اولیه قسمت به در قالب کدهایی با زبان های مختلف به شکل های دلخواه ما تبدیل می شوند .

 

در این بخش، فرم‌های ورودی اطلاعات، صداها، تصاویر، ویدئوها و به صورت کلی هر چیز دیگری که برای کاربر قابل درک باشد، قرار می‌گیرد.

 

فرانت اند به دو بخش اصلی طراحی و توسعه رابط کاربری تقسیم می‌شود. در بخش طراحی، طراحان با نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ، ادوبی ایکس دی، فیگما و… ظاهر سایت را طراحی می‌کنند. اما بخش توسعه‌ی رابط کاربری مربوط به پیاده سازی ظاهر سایت در قالب کدهای HTML ،CSS و جاوا اسکریپت است. بخش قابل مشاهده‌ سایت برای کاربران در سمت فرانت را سمت کاربر یا Client Side می‌نامند. بنابراین کدهای نوشته شده در سمت فرانت اند، در مرورگر کاربر پردازش و اجرا می‌شوند. یعنی کاربر به راحتی به این کدها دسترسی مستقیم دارد و می‌تواند آن‌ها را مشاهده کند. فرانت اند با بخش بک اند (Backend) در ارتباط مستقیم است و بر روی تجربه کاربران هنگام استفاده از محصول تاثیر بسیاری می‌گذارد.

Back-End

در نهایت برای پیاده سازی سایت به طور امن و با ثبات نیاز است طرح نهایی شده توسط تیم های توسعه دهنده قبلی به صورت کامل بر بستر وب پیاده سازی و سوار گردد تا کاربران توان مشاهده سایت را با بهترین سرعت و امنیت ممکن داشته باشند .

این بخش بنا بر نیاز سایت های بزرگ به طور مداوم قابل بهبود و توسعه می باشد.

 

به طور کلی قسمت Back-End متشکل از بانک اطلاعاتی و نرم افزار می باشد که بر روی سروری پیاده می گردد. این نرم افزارها می توانند بر روی سرورهای وب از نوع ابری یا هیبرید و یا هردو اجرا شوند. به منظور برقراری ارتباط بین سرور، برنامه و بانک اطلاعاتی توسعه دهندگان بک اند از زبان های برنامه نویسی نظیر PHP،RUBY ،PYTHON ،JAVA و .NET برای نوشتن برنامه ها استفاده کرده و از بانک های اطلاعاتی ORACLE ،MYSQL و SQL Server به عنوان پایگاه داده برای ذخیره و یا تغییر داده ها از سمت رابط کاربری بهره می گیرند.

پیاده سازی بک اند

بک اند به نوعی پیاده سازی بنای ساختمان سایت ماست و پس از آن عملا سایت آماده کار خواهد بود .

ارتباط

  • در صورت نیاز ، توضیحات مختصری در مورد پروژه مورد نظر خود نگارش بفرمایید .
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
صفحه اصلی
تماس